Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de Fizyoterapistlik Yapılabilir Mi?


Eklenme Tarihi: 2019-10-18 00:40:16

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak çalışmak şartıyla ve gerekli diğer yeterlilik şartlarını da sağlayabildiğiniz takdirde fizyoterapistlik de dâhil olmak üzere her türlü yasal mesleği yapabilirsiniz.

Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de Fizyoterapistlik Yapılabilir Mi?

Kendi işini kurmak ya da ortak olmak isteyen ve reşit olan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız bunu İngiltere'de, Ankara Antlaşması Vizesi ile de gerçekleştirebilirsiniz. Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi almanız durumunda kesinlikle birine, bir iş yerine bağlı olarak çalışamaz ve hangi işi yapacağınızı söylemişseniz yalnızca o işi yapabilirsiniz. Yani Ankara Antlaşması Vizesi başvurunuzda fizyoterapistlik yapacağınızı belirttiyseniz serbest meslek sahibi statüsünde, hiç kimseye bağlı olmaksızın bu işiyapmalısınız.

Fizyoterapist; yaralanma, hastalık, doğuştan gelen özür, hareket sistemi bozuklukları veya diğer durumlardan kaynaklanan ağrı ve fonksiyon bozukluklarını özel ölçme, değerlendirme ve inceleme yöntemleri ile belirleyerek, fizyoterapi ve rehabilitasyon programını planlayan, uygulayan ve tekrar değerlendirerek rapor eden, sağlıklı kişilerin sağlığını devam ettirmek amacıyla uygun egzersizler / koruyucu programlar planlayan bir sağlık personelidir.

Fizyoterapistlik işi hiç kimseye bağlı olmadan yapabilecek bir iş türü olması nedeniyle yasal olarak Ankara Anlaşması Vizesi kapsamında da yapılabilmektedir. Bu İngiltere vizesi kapsamında yasal olan ve mali müşavirlik, doktorluk, avukatlık gibi özel sınırlamalara tabi olan işler dışındaki her tür yasal işi yapabilirsiniz.

Fizyoterapistlik işini icra etmek üzere yaptığınız Ankara Anlaşması Vizesi başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde size 1 yıllık vize verilir. Bu süre içinde İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak yapacağınız işi kurmalı ve işten kazanç sağlayabilmelisiniz. 1 sene boyunca en azından kendinizin ve bağımlılarınızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar kar elde ederek bu işi yaptıktan sonra vize uzatma başvurusu yapabilirsiniz. İngiltere’devize uzatmaları ile beraberAnkara Antlaşması Vizesi ile toplamda 4 yıl boyunca bu işi devam ettirmeniz halinde süresiz oturum izni için, 5 yılı doldurmanız ile de İngiltere vatandaşlığı yani çifte vatandaşlık için başvuruda bulunma hakkı elde edersiniz.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması önem taşımaktadır. Türkiye ve Londra ofisleri bulunan firma, İngiltere Göçmenlik Hukuku alanında uzmanlaşmış kadrosu ile her iki ülkede yapacağınız tüm  Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında başvuru dosyasının incelenmesi, eksik olan noktalarda vize başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesi noktasında danışmanlık hizmeti vermektedir.  Bu İngiltere vizesi türü ile ve yapabileceğiniz işlere dair daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmayla iletişime geçebilirsiniz.

"Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de Fizyoterapistlik Yapılabilir Mi?" sayfası 2347 defa okundu