Ankara Anlaşması ile İngiltere’de İş Yapacak Olanların Dikkatine; Etnik Reklamcılık


Eklenme Tarihi: 2019-10-18 00:40:21

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi kapsamında çok uluslu bir ülkede iş yapacağınız için, etnik gruplar konusunda iş yaparken hassas ve bilinçli olmalısınız. 

Ankara Anlaşması ile İngiltere’de İş Yapacak Olanların Dikkatine; Etnik Reklamcılık

Ankara Antlaşması İngiltere vizesi ile İngiltere’de çalışarak uluslararası iş hayatına adım atmış oluyorsunuz. Bilindiği gibi İngiltere de en az Amerika, Kanada, Avustralya kadar çok fazla göç alan bir ülke ve göçmenlerin bu yoğunluğu sosyal hayatı etkilediği gibi doğal olarak iş hayatını da etkiliyor, hatta yeni iş bölümlerinin, pazarlama yöntemlerinin, reklam stratejilerinin yaratılmasına yol açıyor.

Belli bir kökene ve etnik yapıya ait tüketiciler ve onlara yöneltilen reklamlarla ilgili araştırmalara bakıldığında ise, burada ırk kavramından farklı olarak etnik kimlik kavramının kullanıldığı gözlenir. Etnik kimlik aslında toplum içinde gruplar arasındaki farklı kültürleri ifade eder. Bu durum ise, o gruba yöneltilecek her bir reklamda farklı bir dil, sembol, müzik vb. unsurların kullanılabilecek olduğunu gösterir.

Etnik reklamcılık ise özellikle farklı etnik gruplar için hazırlanan ve bu gruplara yönelik yapılan tüm reklam faaliyetlerini kapsamaktadır.

Amerika Birleşik  Devletleri yoğun göçlerden etkilenmesi ve farklı etnik grupların birlikteliğinden oluşan bir yapıya sahip olması nedeniyle, etnik pazarlama gibi etnik reklamcılığın da doğduğu  yeri sayılabilmektedir. İngiltere de Amerika’yı bu konuda takip eden 2.ülkedir. Ankara Anlaşması İngiltere vizesine başvuracak adayların İngiltere’de yoğunlukla bulunan bu etnik grupları gözden çıkararak pazarlama alanında iş yapması, çok uluslu olan bu ülkede başarısız olmanızı sağlayabilir. Örneğin bugün İngiltere’de, Hint kökenli İngiliz vatandaşlarına yönelik hazırlanmış birçok reklam vardır.

Etnik reklamcılık sadece Amerika ve İngiltere’de değil, çok fazla göç alan diğer Avrupa ülkelerinde de uygulanmıştır. Örneğin Alman otomobil markası Volkswagen’in 2006 yılında sadece Almanya’da yaşayan Türklere yönelik olarak bir Etnik Pazarlama bölümü kurması, buradaki çağrı merkezlerine de Türkleri yerleştirmesi ve reklamlarını Türkçe yapması , etnik reklamcılığın en güzel örneklerindendir. İngiltere’ye en çok göç veren ülkeler Polonya, Kuzey Afrika, Hindistan, Pakistan, Portekiz gibi ülkelerdir. Dolayısıyla bu etnik kültürler de baz alınarak pazarlama faaliyetlerine başlanabilir.

Ankara Antlaşması başta olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarla İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız.

"Ankara Anlaşması ile İngiltere’de İş Yapacak Olanların Dikkatine; Etnik Reklamcılık" sayfası 1495 defa okundu